Luksusowe pióra wieczne


Luksusowe pióra wieczne

Luksusowe pióra wieczne

Miłośnicy piór wiecznych uważają, że ten przyrząd do pisania „posiada duszę”, jak to określają. Dlatego też od wielu lat wytwarzane są pióra, które służą jako piękne i ekskluzywne przedmioty, nierzadko kolekcjonerskie. Powstało zatem wiele firm zajmujących się produkcją piór, a niektóre z nich przetrwały na rynku przez wiele lat.

W Polsce znane są takie marki piór wiecznych jak: Cross, Montblanc, Parker, Pelikan, Shaeffer, Waterman. Istnieją także firmy produkujące luksusowe pióra, z bardzo drogich szlachetnych materiałów, przeznaczone dla wybitnych osobistości lub jako przedmioty kolekcjonerskie. Sprzedawane są jedynie w wybranych lub specjalistycznych sklepach.

Znane światowe marki, rzadko spotykane w Polsce to: Aurora, Omas, Caran D’Ache, Montegrappa, Cartier, Christian Dior, Dupont, Graf von Faber-Castell. Większość wymienionych firm produkuje zarówno pióra do codziennego użytku, potrzebne do pisania, jak i pióra drogie w tzw. seriach limitowanych. Każde pióro w serii limitowanej oznaczone jest własnym numerem, który nigdy się nie powtarza. Nigdy tez nie powtarza się danej serii, a gwarancją tego jest fakt, że po zakończeniu produkcji niszczy się całą dokumentację techniczną oraz wszystkie urządzenia wykorzystywane do produkcji.

Dlatego też pióra z serii limitowanych traktowane są jak dzieła sztuki. Przy ich wytwarzaniu nierzadko używa się srebra, złota, drogich kamieni szlachetnych np. brylantów czy bursztynu.